EFI Zámek Račice

Našim hostům nabízíme ubytování v Předzámčí, kde najdou jak ubytování turistického typu, tak luxusní pokoje a apartmány s terasou. V Předzámčí jsme vybudovali multifunkční sál Konírna, který je vhodným prostorem pro konání svateb, firemních večírků či školení. Sál přímo sousedí s EFI Hostincem Konírna a je možné využít i přilehlou terasu s posezením či venkovní party stan až pro 50 lidí.

V nově zrekonstruované budově bývalé hájenky a stodoly, které jsme nazvali Podzámčí, nabízíme 11 stylově zařízených apartmánů pro 2-4 osoby, společenskou místnost s výčepem a krbem, vybavenou kuchyni a dále pak venkovní bazén s terasami pro slunění. Podzámčí si můžete pronajmout také jako celý objekt s příslušným zázemím pro gastronomii a relaxaci.

V hlavní budově zámku jsou od začátku letních prázdnin v provozu oba zámecké prohlídkové okruhy denně (út – ne, v pondělky prohlídky neprobíhají) a naši průvodci se na Vás již těší!

Zámek Račice

O ZÁMKU RAČICE

V 15. století byl hrad přestěvěn na renesanční zámek. V roce 1830 jej zakoupil textilní magnát baron Jan Mundy. Následník Philip von Schöller učinil ze zámku velmi vkusně vybavenou rezidenci. 

V září 1938 se stal zámek sídlem generálního štábu Československé armády. Po válce se v objektu postupně vystřídali jako uživatelé OP Prostějov, základní škola, odborné učiliště a dětský domov.

V roce 2017 zámek v dražbě koupila brněnská společnost e-Finance, a.s.

Více o historii

UBYTOVÁNÍ V PŘEDZÁMČÍ

Našim hostům nabízíme ubytování v Předzámčí, kde najdou jak ubytování turistického typu, tak luxusní pokoje a apartmány s terasou.

Parkoviště je součástí areálu. Jízdní kola a koloběžky lze uschovat v uzamykatelné kolárně.

Zobrazit pokoje

Zamek Račice - ubytování
Ubytování Podzámčí

UBYTOVÁNÍ V PODZÁMČÍ 

V nově zrekonstruované budově bývalé hájenky a stodoly, které jsme nazvali Podzámčí, nabízíme 11 stylově zařízených apartmánů pro 2-4 osoby, společenskou místnost s výčepem a krbem a venkovní bazén s terasami pro slunění.

Zobrazit pokoje

SVATBA NA ZÁMKU

Rádi Vám zajistíme a zrealizujeme svatební obřad pod širým nebem nebo v zajímavém interiéru historických prostor Zámku Račice. Nabízíme různé možnosti pro obřad a oslavu, jako například nádvoří, zámeckou zahradu, kapli či reprezentativní sály. Pro klasický a zároveň honosný styl doporučujeme svatební obřad uvnitř zámku, např. v Krbovém sálu. Přejete-li si svatbu venku, určitě se Vám bude líbit nádvoří či venkovní prostory Předzámčí. Nově zrekonstruovaná Konírna v Předzámčí krásně kombinuje moderní styl s architekturou zámku s kapacitou cca 80 osob. Venkovní prostor je doplněn party stanem až pro 50 osob.

Svatební výzdobu či inventář, catering a další služby pro Vás také rádi zařídíme.

 Více informací

Svatby na Zámku Račice
Oslavy, meetingy, konference či kongresy na Zámku Račice

OSLAVY, FIREMNÍ AKCE NA ZÁMKU

Pokud hledáte nezapomenutelné místo pro vaši oslavu, meeting, párty nebo jinou rodinnou či pracovní akci, rozhodně nezapomeňte na Zámek Račice. Můžete si vybrat z různých prostor dle vaší preference. Nabízíme například nově zrekonstruovaný společenský sál Konírny v Předzámčí, který je ideální pro konference, školení, teambuildingy, oslavy a svatby. Potěší vás také multimediální TV s ozvučením. Můžete si také pronajmout celý objekt Podzámčí, kde najdete společenskou místnost s krbem, samoobslužným barem a výčepem včetně patřičného kuchyňského zázemí a vybavení. Ve spolupráci s týmem kuchařů šéfkuchaře Mgr. Jana Malinky z EFI SPA**** Hotelu Superior & Pivovar vykouzlíme catering, přesně podle vašich představ.

PROHLÍDKY ZÁMKU

V prvním prohlídkovém okruhu „Piano nobile“ se mj. můžete těšit i na edukační panely s vizualizacemi zámku, kde uvidíte, jak vypadal zámek v historických obdobích, kdy majitelé zásadně měnili jeho vzhled. Máme pro Vás i animované překvapení.

Druhý prohlídkový okruh, „Zámecká sklepení a hospodářské zázemí zámku“, představí sklepní prostory vytesané do skály, technologii historického vytápění obytných místností a další zajímavosti.

Více informací

 

Výlety v okolí Zámku Račice

 

Máte-li zájem o více informací, co vše Zámek Račice nabízí, navštivte naše webové stránky www.zamekracice.cz.

 

Sledujte nás na sociálních sítích: 

Facebook    instagram