DIVADLO REDUTA

Brněnská Reduta je zmiňována již roku 1608 a je tak nejstarší divadelní budovou ve střední Evropě. Město Brno koupilo okolo r. 1600 zchátralý Lichtenštejnský palác na nároží Zelného trhu v Brně a zřídilo zde tzv. "Novou tavernu", později zvanou "Velkou".Sloužila významným hostům, kteří do města přijížděli. Šlo tedy spíše o stravovací provoz s ubytováním, kde se jen občas odehrály i umělecké produkce. Jako divadlo začala budova oficiálně sloužit až v roce 1733.V roce 1767 byla na této scéně předvedena i první opera v českém jazyce, a to Zamilovaný ponocný. Byla nastudována bádenskou divadelní společností německých herců řízenou Matyášem Meningrem. Téhož roku v prosinci zde se svojí sestrou Nanerl koncertoval jedenáctiletý Wolfgang Amadeus Mozart. Jako jediná budova z komplexu Národního divadla v Brně nenese jméno po známé osobnosti. V roce 1995 proběhla rozsáhlá rekonstrukce a nyní je prostor Reduty využíván pro progresivní činohru a společenská setkání.

Více informací a divadelní program naleznete ZDE

Náš EFI Hostinec Zelňák, sídlící v historické budově Divadla Reduta na Zelném trhu 4 v samém srdci Brna, nabízí více než jen posezení u skvělého řemeslného piva z vlastního EFI Pivovaru a poctivou českou kuchyni. Navíc se náš tým stará nejen o chod hostince, ale zajišťuje i divadelní bufet. 

Tím, že EFI Hostinec Zelňák otvírá ve všední dny až do 16:00, lze přes den prostory Hostince, eFi Clubu, ale i přilehlých divadelních prostor využít k pronájmu např. pro firemní akce, meetingy, prezentace, business snídaně, ale i rodinné obědy, oslavy a další kratochvíle. Po domluvě není problém vaši akci uspořádat i po čas otvírací doby, kdy můžeme Hostinec uzavřít zcela pro vás.

 

Tým EFI Hostince Zelňák je připraven se o vás dokonale postarat. Zajistí pro vás catering, pomohou vám s výzdobou, s technickým zázemím, zkrátka se o vás postarají od A do Z.

Máte-li zájem o více informací, neváhejte se na ně obrátit. Rádi Vám se vším pomůžou !

 

 

Kde nás najdete

Kontakty

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Napište nám

Odeslaním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů
* Všechna pole jsou povinná.